Automatyczne słupki parkingowe Elektrobim

Automatyczne słupki parkingowe

W ofercie Elektrobim pojawiła się nowa kategoria produktów: automatyczne zapory drogowe. Czym tak właściwie są automatyczne słupki parkingowe/drogowe?

Czym są słupki drogowe/parkingowe?

Słupki drogowe/parkingowe są zazwyczaj fizycznymi elementami infrastruktury drogowej, które służą do kontroli i regulacji ruchu. Mogą być podnoszone lub opuszczane automatycznie, w odpowiedzi na różne sygnały takie jak: zdalne sterowanie, czujniki pojazdów, karty dostępu itp. Stosowane są w celu kontroli dostępu do określonych obszarów, np. na parkingach prywatnych, wjazdach do stref ograniczonego ruchu czy płatnych strefach parkowania. W porównaniu do szlabanów parkingowych automatyczne słupki drogowe są zazwyczaj bardziej estetyczne i dyskretniejsze. Jest to szczególnie ważne w przypadku np. deptaków, gdzie potrzebny jest dojazd służb uprzywilejowanych czy dostawców. W takim wypadku szlaban utrudnia ruch pieszych i nie wygląda zbyt dobrze. Są też dużo bardziej wytrzymałe w przypadku uderzenia przez pojazd. Ramię szlabanu jest podatne na wyłamanie, a słupki mogą w takim przypadku służyć nawet jako zapora antyterrorystyczna.

Elektryczny słupek bezszczotkowy BLK-1

bezszczotkowy automatyczny słupek drogowy

Nasze najnowsze rozwiązanie to słupek drogowy BLK-1 z napędem elektrycznym 36V. Bezszczotkowy silnik 350W pozwala na pracę z dużą intensywnością oraz gwarantuje dużą moc, szybką pracę ii niezawodność. Takie bezobsługowe rozwiązanie z powodzeniem znajdzie zastosowanie w przeróżnych instalacjach. Elektryczny napęd zasilany niskim napięciem, poza tym, że jest bezpieczny dla użytkowników, sprawia, że produkt ma prostą budowę. A to dodatkowo wpływa na jego bezawaryjność. Instalacja takiego urządzenia jest też dużo prostsza niż napędu hydraulicznego.

Instalacja wysuwanych zapór drogowych

W zamontowaniu słupków wysuwanych w ziemi pomogą nasi partnerzy, którzy fachowo ocenią sytuację, wycenią montaż i przeprowadzą instalację. Dodatkowo korzystając z ich usług można rozszerzyć gwarancję do 3 lat.

bezszczotkowy automatyczny słupek drogowy blk-1

Rygorystyczne testy

Nasze słupki przechodzą rygorystyczne próby wytrzymałościowe, aby produkt był jak najbardziej dopracowany. Testy zderzeniowe automatycznych słupków parkingowych są kluczowym narzędziem w zapewnianiu bezpieczeństwa i ocenie skuteczności tych urządzeń w przypadku kolizji. Pozwalają one producentom, organom certyfikującym i użytkownikom na upewnienie się, że stosowane słupki spełniają odpowiednie standardy bezpieczeństwa i działają zgodnie z oczekiwaniami.