Automatyczne słupki parkingowe Elektrobim

Automatyczne słupki parkingowe

W ofercie Elektrobim pojawiła się nowa kategoria produktów: automatyczne zapory drogowe. Czym tak właściwie są automatyczne słupki parkingowe/drogowe?

Słupki drogowe/parkingowe są zazwyczaj fizycznymi elementami infrastruktury drogowej, które służą do kontroli i regulacji ruchu. Mogą być podnoszone lub opuszczane automatycznie w odpowiedzi na różne sygnały, takie jak zdalne sterowanie, czujniki pojazdów, karty dostępu itp. Stosowane w celu kontroli dostępu do określonych obszarów, np. na parkingach prywatnych, wjazdach do stref ograniczonego ruchu czy płatnych strefach parkowania. W porównaniu do szlabanów parkingowych automatyczne słupki drogowe są zazwyczaj bardziej dyskretne i estetyczne. Jest to szczególnie ważne w przypadku np. deptaków, gdzie potrzebny jest dojazd służb uprzywilejowanych czy dostawców. W takim wypadku szlaban utrudnia ruch pieszych i nie wygląda zbyt dobrze. Są też dużo bardziej wytrzymałe w przypadku uderzenia przez pojazd. Ramię szlabanu jest podatne na wyłamanie, a słupki mogą w takim przypadku służyć nawet jako zapora antyterrorystyczna.

Elektryczny słupek bezszczotkowy BLK-1

bezszczotkowy automatyczny słupek drogowy

Nasze najnowsze rozwiązanie to słupek drogowy BLK-1 z napędem elektrycznym 36V. Bezszczotkowy silnik 350W pozwala na pracę z dużą intensywnością oraz gwarantuje dużą moc, szybką pracę i wysoką niezawodność. Takie bezobsługowe rozwiązanie z powodzeniem znajdzie zastosowanie w przeróżnych instalacjach. Elektryczny napęd zasilany niskim napięciem, poza tym, że jest bezpieczny dla użytkowników, sprawia, że produkt ma prostą budowę, co dodatkowo wpływa na jego bezawaryjność. Dodatkowo instalacja takiego urządzenia jest dużo prostsza niż napędu hydraulicznego.

Instalacja wysuwanych zapór drogowych

W zamontowaniu słupków wysuwanych w ziemi pomogą nasi partnerzy, którzy fachowo ocenią sytuację, wycenią montaż i przeprowadzą instalację. Dodatkowo korzystając z ich usług można rozszerzyć gwarancję do 3 lat.

Rygorystyczne testy

Nasze słupki przechodzą rygorystyczne próby wytrzymałościowe, aby produkt był jak najbardziej dopracowany. Testy zderzeniowe automatycznych słupków parkingowych są kluczowym narzędziem w zapewnianiu bezpieczeństwa i ocenie skuteczności tych urządzeń w przypadku kolizji. Pozwalają one producentom, organom certyfikującym i użytkownikom na upewnienie się, że stosowane słupki spełniają odpowiednie standardy bezpieczeństwa i działają zgodnie z oczekiwaniami.