automaty-do-bram-skrzydlowych automaty-do-bram-skrzydlowych
automaty-do-bram-przesuwnych automaty-do-bram-przesuwnych
automaty-do-bram-garazowych automaty-do-bram-garazowych

Instrukcja obsługi kalkulatora do obliczania odległości mocowań siłowników na bramie skrzydłowej

Kalkulator został stworzony aby ułatwić klientom firmy Elektrobim montaż siłowników na bramach skrzydłowych. Kalkulator dobiera optymalne odległości mocowań w taki sposób, aby niepotrzebnie nie nadwyrężać siłownika i aby zoptymalizować warunki jego pracy. Algorytm działania kalkulatora zakłada, że siłowniki do bramy zostały dobrane prawidłowo i opiera się w obliczeniach tylko na parametrach wprowadzonych przez użytkownika. Parametry wprowadzane do formularza musisz zmierzyć możliwie jak najdokładniej, ponieważ mają one wpływ na wynik końcowych obliczeń a tym samym wpływają na żywotność i bezawaryjność systemu.

Jesli więc niedawno zakupiłeś w firmie Elektrobim zestaw siłowników do bramy, przed zabraniem się do instalacji warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z tym narzedziem. Pozwoli to zaoszczędzić skrócić czas montażu, uniknąć zbędnych przymiarek/poprawek i zadba o to, żeby siłowniki zamontowane na danym typie bramy pracowały w możliwie najlepszych dla nich warunkach. Narzedzie będzie przydatne również w przypadkach w których siłowniki zostały wczesniej zamontowane bez większego zastanowienia i napotkałeś na problem w którym brama nie otwiera się do końca (przed pełnym otwarciem kończy się fizycznie zakres wysuwu siłownika) lub zestaw pracuje z niską kultura pracy.

Korzystając z kalkulatora postępuj według poniższej instrukcji:

W pierwszej kolejności wybierz typ bramy:

1) Otwieranie bramy skrzydłowej do środka posesji

W przypadku wyboru opcji otwierania do środka posesji (zdecydowana większość przypadków) schemat bramy będzie wyglądał, jak na poniższym rysunku: Formularz do wprowadzenia danych przybierze poniższy wygląd: Wprowadź do formularza projektowany kąt otwierania bramy β (w stopniach) oraz pozostałe dane według oznaczeń ze schematu i naciśnij przycisk "przelicz".

Po prawej stronie formularza otrzymasz wynik obliczeń (oznaczenia parametrów wynikowych zgodne ze schematem):

2) Otwieranie bramy skrzydłowej na zewnątrz posesji

Schemat zmieni wygląd i będzie wyglądał następująco: Zmianie ulegnie też wygląd formularza: Podobnie jak w przypadku bramy otwieranej do wewnątrz wprowadź do formularza projektowany kąt otwierania bramy β (w stopniach) oraz pozostałe dane według oznaczeń ze schematu i naciśnij przycisk "przelicz".

Po prawej stronie formularza otrzymasz wynik obliczeń (oznaczenia parametrów wynikowych zgodne ze schematem):

Uwagi na temat korzystania z kalkulatora do siłowników bram Elektrobim:

Aby uzyskać wysoką kulturę pracy i trwałość siłowników elektrycznych, należy zawsze brać pod uwagę ogólne zasady doboru siłowników i ich montażu na bramie, wyszczególnione poniżej:

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty lub uszkodzenia sprzętu wynikające z błędnego lub niedokładnego wprowadzenia danych do formularza obliczeniowego lub też wynikających z użycia nieprawidłowo dobranych do bramy siłowników.

przejdź do kalkulatora