Adres e-mail biuro@elektrobim.pl
Telefon 91 817 14 69
Zwroty do 30 dni
Zwroty do 30 dni
Doświadczenie - ponad 15 lat na rynku
Doświadczenie ponad 15 lat na rynku
Darmowa wysyłka - powyżej 999 zł
Darmowa wysyłka powyżej 999 zł
Odroczone płatności PayPo
Odroczone płatności PayPo
>Wysyłka do godziny 13:00 w dni robocze
Wysyłka do godziny 13:00 w dni robocze
  • English
  • Deutsch
  • polski

Ranking najlepszych napędów do bram skrzydłowych 2024

Ranking napędów do bram skrzydłowych 2024

Ranking dobry na wszystko?

Wszyscy lubimy rankingi. Pomagają nam zadecydować w której restauracji zjeść obiad podczas urlopu lub na jaką uczelnię wyższą aplikować. Żeby jednak ranking był dla nas wiarygodny, dobrze jest wiedzieć jakimi kryteriami kierował się jego autor. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku sprzętów elektronicznych takich jak napędy do bram skrzydłowych. Dla przykładu: jeżeli za główne kryterium weźmiemy cenę, to niestety wyniki mogą okazać się rozczarowujące. Żeby tego uniknąć warto uczciwie określić swoje oczekiwania względem zakupionego produktu (w myśl zasady, że może być albo tanio albo dobrze). Można również kierować się wiarygodniejszym wskaźnikiem – stosunkiem jakości do ceny.

Nasz ranking najlepszych napędów do bram skrzydłowych na 2024 rok uwzględnia następujące kryteria: wspomniany wyżej stosunek ceny do jakości, uniwersalność zastosowania, komfort użytkowania, możliwość i prostota samodzielnego montażu, specyfikacja. Zależało nam, żeby przeanalizować jak najwięcej wskaźników tak, aby wynik był jak najbardziej obiektywny. Ciekawi jak wypadły nasze napędy w tym zestawieniu? Poniżej znajdziecie odpowiedź!

Miejsce pierwsze: ETM-02

automat do bramy dwuskrzydłowej siłownik

Niekwestionowany zwycięzca! Napęd do bramy skrzydłowej ETM-02! Długi wysuw siłowników gwarantuje możliwość montażu na większości bram, osadzonych zarówno na wąskich jak i szerokich słupkach, wypełnionych i przewiewnych. Napęd charakteryzuje wysoka kultura pracy oraz prostota konfiguracji ustawień centrali. Jest to również najlepszy wybór pod względem jakości w stosunku do ceny. Jeżeli wybierzecie automat ETM-02 to możecie być pewni, że zagwarantuje Wam on długie lata bezawaryjnej pracy.

Miejsce drugie: ETM-01 Fortis

automat do bramy dwuskrzydłowej siłownik

Na drugim miejscu uplasował się napęd ETM-01 Fortis. Posiada w zasadzie wszystkie zalety napędu ETM-02 jednak jest mniej uniwersalny jeżeli chodzi o montaż. Będzie pasował do bram, w których szerokość od krawędzi słupka do osi zawiasu wynosi nie więcej niż 8 cm. Potrzebuje również przynajmniej 25 procent przewiewności skrzydła. Do napędu można podłączyć szereg urządzeń peryferyjnych aby móc dostosować go własnych potrzeb.

Miejsce trzecie: ETM-03

napęd do bramy skrzydłowej ETM-03 siłownik

Napęd do bram skrzydłowej ETM-03 to bez wątpienia sprzęt klasy premium. Siłowniki są na tyle mocne, że bez problemu poradzą sobie z tzw. skrzydłem żaglem – czyli w pełni zabudowanym. Centrala w zestawie ETM-03 posiada rozbudowane możliwości konfiguracji, pozwalające na dostosowanie jej pracy do indywidualnych potrzeb. Dołączone do zestawu piloty wykorzystują bezpieczny kod zmienny. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to automat z wyższej półki cenowej.

Miejsce czwarte: ETM-01 Light

automat do bramy skrzydłowej siłownik

Zajął miejsce tuż poza podium niemniej nadal w niektórych przypadkach pozostaje dobrym wyborem. Pamiętać należy, że napęd ETM-01 Light nadaje się tylko i wyłącznie do bardzo lekkich i przewiewnych bram, osadzonych na wąskich, metalowych słupkach. Ten zestaw również wyposażony został w prostą w konfiguracji centralę ETM-DG2. Natomiast siłowniki nieco różnią się od zestawów ETM-02 i ETM-01 Fortis. W przypadku braku prądu należy je wyczepić z mocowań, aby ręcznie otworzyć bramę.

Miejsce piąte: ETM- FOLD

napęd bramy dwuskrzydłowej na szeroki słupek łamane ramie

Jak głosi popularne anglojęzyczne przysłowie: least but not last, czyli ostatni ale nie mniej ważny. Ten zestaw zamyka nasz ranking najlepszych napędów do bram skrzydłowych na 2024 rok to odpowiedni wybór w przypadku bardo szerokich słupków (gdy napęd ETM-02 już ,,nie wystarczy”). Automaty z łamanym napędem to ciekawa alternatywa dla najbardziej popularnych siłowników liniowych. Niemniej należy liczyć się z tym, że montaż zestawu ETM-FOLD wymaga trochę więcej pracy i może okazać się nieco bardziej skomplikowany.

Ranking najlepszych napędów do bram skrzydłowych na 2024 rok – podsumowanie

Pamiętajcie, że rankingi mogą być pomocne ale najważniejsze jest to, żeby podczas dokonywania wyboru skoncentrować się przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu napędu do bramy. Dodatkowe bajery czy atrakcyjna cena powinny być jedynie dodatkiem ponieważ tylko właściwy dobór sprzętu gwarantuje nam jego bezawaryjną pracę. Jeżeli powyższe zestawienie pomogło Ci podjąć decyzję to świetnie! Natomiast jeżeli są jeszcze jakieś wątpliwości, w rozwianiu których moglibyśmy pomóc, to zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.