Nie potrzebujesz automatu do bramy!

Nie potrzebujesz automatu do bramy!

Myślisz, że brama otwierana ręcznie jest lepsza od tych, które otwiera automat? Masz rację! Przecież od wieków tak się robi!
Oto sześć argumentów, które udowodnią Ci słuszność tezy, że nie potrzebujesz automatu do bramy.
Istnieją na polskim rynku firmy, które na siłę chcą wepchnąć nam w posiadanie automat do bramy, tłumacząc to niebywałym komfortem niezawodnością oraz oszczędnością czasu. Ty jednak wiesz lepiej, że jeśli coś ma działać dobrze musi być robione na własną rękę i dosłownie traktując to stwierdzenie, otwierasz bramę ręcznie.

nie potrzebujesz automatu do bramy jeśli lubisz ćwiczyć


1. Pracujesz nad siłą własnych mięśni

Automatyka do bramy  zabiera czynność, przez którą można nieźle wyrobić sobie mięśnie… No może nie zawsze. Jednak zawsze trochę ruchu nie zaszkodzi. „Jak będzie mi się brama sama otwierała, to jak mi urosną bicki? No jak?”  Tak więc nie ma co się obijać trzeba się brać do roboty i lecieć otwierać bramę.

 

nie potrzebujesz automatu do bramy jeśli jesteś sentymentalny


2. Jesteś sentymentalną osobą

Tyle lat wszyscy otwierali bramę ręcznie, że przywiązałeś się do tego. Masz wiele wspomnień kiedy wracałeś z wakacji, wysiadałeś z samochodu i biegłeś z uciechą otworzyć bramę, bo nie ma to jak w domu. Takie bramy automatyczne to nawet nie dadzą Ci czasu na uciechę z powrotu.

 

nie potrzebujesz automatu do bramy jeśli cenisz konserwatywne wartości


3. Cenisz sobie konserwatywne wartości

Automatyka? A po co to komu? Działa tak jak teraz to po co to zmieniać? Jakiś chory wymysł spiskowców!

 

nie potrzebujesz automatu do bramy jeśli lubisz survival


4. Ćwiczysz do programu survivalowego

Ulewa, śnieżyca, siarczysty mróz? Tobie to nie straszne. „Co ja z cukru jestem? Ja nie dam rady?”
Trochę deszczu, trochę śniegu, trochę ruchu i wzmocnisz swoją odporność… albo i nie.

 

nie potrzebujesz automatu do bramy jeśli lubisz się wyróżniać


5. Masz własne zdanie i lubisz się wyróżniać

Wszyscy wokół mają już własny napęd do bramy – a nawet sam Robert Lewandowski – przekonuje Cię do zakupu automatu.  Mówią, że wiążą się  z tym same korzyści. Pokaż im, że ty masz odmienne zdanie! Tak się wyróżnisz od tych wszystkich technologicznych heretyków!

 

nie potrzebujesz automatu do bramy jeśli masz strażnika

6. Masz strzeżony przejazd

Bramę otwierają Ci uzbrojeni strażnicy? Wtedy również nie potrzebujesz automatu do bramy – szkoda pieniędzy…

Jeśli jednak powyższe argumenty do Ciebie nie przemawiają, a do tego jesteś naturalnie silną, wytrwałą i odporną osobą, która nie ma strażników przy swojej bramie, to w naturalny sposób należy Ci się odpoczynek. Może czasami jesteś praktyczny i sentymenty odkładasz na bok zyskując więcej czasu na rzeczy naprawdę ważne? Daj sobie ułatwić życie i niech pewien automat zrobi proste czynności za Ciebie. Jest on zawsze skuteczny i do tego został stworzony. Nazywają go KSE, a czasem ETM

Powiązane artykuły

usytuowanie_silownikaJak dobrać siłownik do bramy skrzydłowej?
schemat + plik .excel do obliczeń

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych porad, które pozwolą Ci dobrać optymalną i bezpieczną długość wysuwu siłownika dla Twojej bramy.
Przeczytaj artykuł na blogu →

Napędy do bram - 10 najczęstszych błędów podczas montażuNapędy do bram – 10 najczęstszych błędów podczas montażu

Zanim zabierzesz się do montowania nowo zakupionego napędu do bramy, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Nie ryzykuj utraty nerwów i pieniędzy.
Przeczytaj artykuł na blogu →

Sterowanie bramą – sterownik bramy dwuskrzydłowej, przesuwnej lub garażowejSterowanie bramą – sterownik bramy dwuskrzydłowej, przesuwnej lub garażowej

Jak odpowiednio dobrać sterownik do bramy? Jakie funkcje powinien posiadać, aby w pełni spełnił Twoje oczekiwania? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Przeczytaj artykuł na blogu →

Wróć do góry ↑

KOMENTARZY (4)

  1. Tadeusz

    Super tekst! Powstają takie zautomatyzowane cuda, bo ludzie dążą do jak największej wygody, jesteśmy leniwi, no i teraz mamy możliwości by tworzyć takie cuda. 😉

  2. sabur

    Bardzo fajnie napisany artykuł, Trochę z przymrużeniem oka, ale oddający w 100% rzeczywistość. To lenistwo ludzi poniekąd popycha nas do tworzenia wygodnych rozwiązań, chociażby automatów do bramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *