Adres e-mail biuro@elektrobim.pl
Telefon 91 817 14 69
Zwroty do 30 dni
Zwroty do 30 dni
Doświadczenie - ponad 15 lat na rynku
Doświadczenie ponad 15 lat na rynku
Darmowa wysyłka - powyżej 999 zł
Darmowa wysyłka powyżej 999 zł
Odroczone płatności PayPo
Odroczone płatności PayPo
>Wysyłka do godziny 13:00 w dni robocze
Wysyłka do godziny 13:00 w dni robocze
  • English
  • Deutsch
  • polski

Fotokomórki radarowe FK-04

Fotokomórka radarowa FK-04

Fotokomórki doskonale sprawdzą się w roli zabezpieczenia systemów automatyki wjazdowej, a w szczególności szlabanów oraz słupków parkingowych. Montaż fotokomórki radarowe FK-04 przy wjazdach na osiedla, podziemne garaże, parkingi znacząco poprawi bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i samochodów.

Wygodny montaż i komfortowe warunki pracy

FK-04 to niezwykle wygodna alternatywa dla klasycznych fotokomórek ponieważ nie ma konieczności wyprowadzania kabli po drugiej stronie przejazdu, aby je zamontować. Nie potrzebują również lustra, tak jak fotokomórki odbiciowe. Dzięki temu ich montaż nie wymaga żadnych dodatkowych prac ziemnych, co jest sporą oszczędnością czasu. Niewielki rozmiar fotokomórki (107,5×73,2×18 mm) sprawia, że zawsze wygląda ona dyskretnie i estetycznie. Uniwersalność zastosowania to kolejna zaleta FK-04. Z powodzeniem mogą pełnić rolę pętli indukcyjnej.

Po zamontowaniu fotokomórka radarowa jest praktycznie bezobsługowa. Nie trzeba martwić się o to, że oślepi je słońce, zostaną zachlapane lub zajdą lodem. Całkowicie eliminuje to ryzyko, że wykryje nieistniejącą przeszkodę, uniemożliwiając sprawny wyjazd z posesji.

Innowacyjna technologia

Nowoczesna fotokomórka radarowa FK-04,w przeciwieństwie do klasycznych fotokomórek wykorzystujących wiązkę podczerwieni, wykrywa przeszkody za pomocą modulacji sygnału na częstotliwości 79GHz. Wbudowana, specjalistyczna antena wysyła i odbiera sygnały w wielu kierunkach jednocześnie. Zakres pracy fotokomórek wynosi od 3 do 6 metrów długości oraz 0,5 do 1,5 metrów szerokości. Dzięki temu są w stanie skutecznie wykrywać przeszkody (z dokładnością do 4 cm), nie dopuszczając do jakiejkolwiek kolizji. Szybką i precyzyjną analizę danych umożliwia zastosowanie zaawansowanej technologii przetwarzania sygnałów, z wykorzystaniem dwóch rodzajów procesorów (DSP i ARM). Wysoka klasa szczelności (IP67) sprawia, że fotokomórki radarowe FK-04 są odporne na warunki atmosferyczne. Mogą pracować zarówno w ekstremalnie niskich jak i wysokich temperaturach. Napięcie zasiania wynosi od 10 do 16V DC.