Home / Blog / „SOPT” – System otwierania przez telefon

„SOPT” – System otwierania przez telefon

„SOPT”, czyli System otwierania przez telefon?

Minęło już trochę czasu od premiery naszego projektu pod nazwą „SOPT” – System otwierania przez telefon. Na naszej stronce nie ma za dużo informacji o nim, więc postanowiliśmy to zmienić i napisać taki oto artykuł. A jak coś będzie nie jasne, to zawsze możecie napisać zapytanie w komentarzu. Nie ma co się martwić o odpowiedź. 🙂
No dobra… Zaczynajmy.

Zapytacie się „Czym jest ten cały STOP.. tfu to znaczy SOPT?”. Odpowiedź jest banalna i widzicie ją już w tytule. Pójdę trochę dalej i rozwinę odpowiedź( co by nie było, że jesteśmy leniwi ;).
System otwierania przez telefon to  zestaw specjalnie przygotowanych i skrupulatnie sprawdzanych elementów, pozwalających uzyskać zdalny dostęp kontroli obiektów, Wszystko odbywa się za pomocą telefonu komórkowego.  Prawda, że proste?
Idea tego systemu polega na tym, że po zamontowaniu owego zestawu możemy przydzielać dostęp do drzwi osobom, które będą mogły je otwierać krótkim sygnałem z telefonu komórkowego.
Co pokierowało nami do stworzeni SOPT’u? Przede wszystkim sytuację, w których zarządca nieruchomości posiada obiekt w znacznej odległości od miejsca zamieszkania. Taki stan rzeczy jest uciążliwy jak i dla właściciela, jak i dla wynajmujących. My wyszliśmy naprzeciw takim sytuacjom. Nie trzeba dzięki temu jeździć z kluczami po nocach. Można zaplanować dokładny terminarz dostępu dla użytkowników, którzy będą używać swojego telefonu jako klucza.
Rozwiązanie te jest szczególnie przydatne dla osób, które wynajmują:
-pokoje,
-apartamenty,
-sale konferencyjne,
-sale muzyczne,
-sale sportowe,
-parkingi,
-korty tenisowe lub orliki.
Oczywiście jest masa innych obiektów. My daliśmy tylko przykład.

Jak działa „SOPT”?

Projektując go, staraliśmy się aby system nie był zbyt skomplikowany. Kierowała nami prostota łączona z solidnym wykonaniem. Łatwość obsługi połączona z wysokim poziomem bezpieczeństwa, przy zarządzaniu nieruchomością to oczywiście priorytet. Wiedzieliśmy przecież, że mogą się pojawić krytyczne głosy typu: „Jakieś urządzenie ma sterować dostępem do mojej nieruchomości?! Ale jak to? Popsuje się i co?”. Tu również wyszliśmy na przeciw i o wszystko zadbaliśmy. Jednak o tym w dalszej części.

System składa się z:

-sterownika,

System otwierania przez telefon - centrala

-klawiatury dostępu,

System otwierania przez telefon klawiatura

– oraz elektrozamka.

System otwierania przez telefon elektrozamek

Na początku montujemy nasz zestaw postępując zgodnie z dołączoną instrukcją. Jest to bardzo ważne, gdyż wysililiśmy się aby stworzyć jak najdokładniejszą instrukcję i gwarantujemy, że dokładna jej analiza, zapewni pewny i bezpieczny montaż, a w przyszłości pozwoli uniknąć zbędnych problemów. Po umieszczeniu aktywnej karty SIM((takiej, która tylko odbiera połączenia – np. karty Pre-Paid) w sterowniku, praktycznie wszystko jest gotowe. Przydzielamy uprawnienia administracyjne i możemy już sterować dostępem do danego obiektu.

Przykład

Dla przykładu dajmy np. Pana Andrzeja. Możecie się przywitać. 🙂
Pan Andrzej wynajmuje orlika. Dawniej ciągle spędzał tam czas i kiedy ktoś przychodził pograć wystarczyło podejść do kanciapy, w której siedział. Jednak wszytko pozmieniało się kiedy Pan Andrzej został ojcem. Teraz musi poświęcić się dla rodziny, nie ma już tyle wolnego czasu co kiedyś. Ciężko jest mu wyrwać się na godzinę tylko po to, by dać kluczyk na orlika. Wpadł na innowacyjny pomysł i zamontował u siebie SOPTa. Rozwiązanie okazało się na tyle dobre, że zaoszczędziło Panu Andrzejowi dużo czasu. Wszystko teraz dzieje się głównie przez internet.

Jednak o tym może nam powiedzieć Krzysiek. Krzysiek jest studentem i lubi czasem przyjść pograć w piłkę z kolegami.Dawniej musieli często czekać na Pana Andrzeja kiedy urodziło mu się dziecko, czasami nawet przyjeżdżali na darmo. Teraz umawiają się z Panem Andrzejem przez maila, wpłacają mu wcześniej opłatę, a później wystarczy tylko mieć telefon.

Mając uprawienia administratora wysyłamy, krótkiego SMS’a do sterownika, z numerem wynajmującego oraz godzinami.
Po otrzymaniu uprawnień, można już otwierać dane drzwi. Wystarczy zadzwonić.
Należy pamiętać, że drzwi można dalej otwierać standardowo za pomocą klucza, kodu lub za pomocą karty czy breloka RFID.

 

Bezpieczeństwo

Pisałem o bezpieczeństwie i o tym, że system został poddany szeregowi testów. Wnioski są następujące:
– Nie istnieje możliwość podszycia się, gdyż tylko nasz numer telefonu jest uprawniony do zarządzania systemem.
– SOPT posiada zabezpieczenie akumulatorowe, więc niestraszne są mu braki prądu, a w razie jakichkolwiek innych awarii, drzwi można otworzyć tradycyjnie.
– Wandaloodporność urządzenia jest na wysokim poziomie, więc nie ma obaw o jakichkolwiek włamywaczy. Posiada alarm w przypadku uszkodzenia instalacji.

 

Dlaczego „SOPT”?

Wybierając system otwierania przez telefon dostajemy ogromne korzyści za niewielką cenę. Pozwala on realnie zaoszczędzić w postaci czasu oraz pieniędzy. Urządzenie zapewnia pełną kontrole nad zarządzanym obiektem. Decydujemy kogo chcemy wpuścić i kiedy, a to wszystko bez wychodzenia z domu. Dzięki temu możesz w bardzo prosty sposób zwiększyć skalę swojego biznesu bez niepotrzebnego tracenia czasu i sił.
Zachęcamy teraz do zapoznania się z krótkim materiałem filmowym, przedstawiającym montaż, działanie oraz zalety systemu. 🙂

Montaż:

Działanie:

Zalety:

System SOPT można nabyć o tutaj. 🙂